Aukcje i oferty pożyczkowe

www.szczepieniazaiprzeciw.pl

Pożyczki społecznościowe są bardzo wygodnym sposobem na pożyczanie pieniędzy i ich inwestowanie. Użytkownicy serwisów tego rodzaju to zarówno osoby, które potrzebują dodatkowych środków, jak i inwestorzy szukający atrakcyjnej stopy zwrotu. Zależnie od portalu, model pożyczek może się nieco różnić. Zazwyczaj jednak mamy do czynienia z dwoma typami ofert. Jak nietrudno się domyślić, są to:

  • propozycje pożyczenia pieniędzy,
  • oferty składane przed inwestorów.

Dzięki temu zarówno pożyczający, jak i inwestorzy mają co najmniej dwa sposoby na udział w serwisach pożyczek społecznościowych.

Określ procent i pożyczaj

W obu przypadkach należy określić to, jak korzystną ofertę jesteśmy w stanie zaproponować drugiej stronie. Inwestor powinien zaproponować, jaką kwotę jest w stanie pożyczyć i jakiego zwrotu oczekuje. Biorący pożyczkę działa w podobny sposób, tylko w tym wypadku musi podać wartość, jaką jest w stanie zwrócić. Oczywiście im wyższe oprocentowanie, tym chętniej inwestorzy biorą udział w aukcjach pożyczkowych.

Dlatego w celu naprawdę szybkiego pozyskania środków, warto zaproponować wyższą stopę zwrotu z inwestycji. Warto też pamiętać, że na jednego pożyczkobiorcę może się składać wielu inwestorów. Jest to najczęstszy model pożyczania. Jeżeli osoba pożyczająca potrzebuje 2000 zł, określa procent, jaki jest w stanie oddać, czyli np. 10%.

Wówczas każdy, kto wejdzie w taki interes, może zaproponować maksymalnie 10% od kwoty, którą postanowił pożyczyć. Ostateczna wysokość zwrotu zależy jednak od wyniku aukcji pożyczkowej.