Buty w dziedzinie sportu – dlaczego są ważne i jak je dobrać

odzież survivalowa

Buty sportowe to bardzo ważny element, nad którego wyborem z pewnością należy przystać i zastanowić się dwa razy. Zależnie od sportu – czy jest to piłka nożna, siatkówka, bieganie, czy fitness na siłowni, każde z osobna muszą posiadać różne cechy. Te z kolei pozwolą nie tylko na komfortowe treningi, czy brak otarć na stopach i bólu.

Są źródłem nawet osiągania sukcesów i lepszych wyników. Nie ma nic gorszego niż niewygodne, uciskające buty lub źle dobrany rozmiar. Niestety, okazuje się, że wiele osób ma z tym niemały problem.

Bowiem najczęściej widać go na siłowni i ośrodkach sportowych, gdzie oferowane są przeróżne rodzaje treningów i aktywności: od stretchingu, przez fitness, czy pilates do jogi i ćwiczeniach na trampolinach. Ludzie z reguły traktują te aktywności jako bardzo podobne i wymagające takich samych dodatków ubraniowych. Jednym z nich są oczywiście buty.

Nie należy jednak podchodzić do tej sprawy w taki sposób. Każde aktywności wymagają innych butów – podeszwy, zabudowania, materiału. Należy o tym pamiętać, a każdy pomysł konsultować z profesjonalistami.

Kilka grzechów:

  • Największym błędem jest ćwiczenie w butach, które nie są zabudowane lub zwyczajnie nieodpowiednie: klapki damskie maciejka, buty na koturnie, czy platformie lub trampki;
  • Nieodpowiedni rozmiar to nie tylko błąd, ale późniejsze źródło problemu. W takich butach zwyczajnie ciężko ćwiczyć i skupić się na poprawnym wykonywaniu poleceń trenera. Gdy cisną – sprawiają, że czuć niebywały dyskomfort, a gdy są za duże – po prostu spadają i nie pozwalają oddać się całkowicie treningowi;
  • Buty sportowe można kupić niemalże wszędzie, a to że się tak nazywają to nie wszystko.

    Warto wiedzieć, że kupowanie ich w supermarketach, czy sklepach niezwiązanych ze sportem może okazać się totalną klapą.

.