Dobra opinia w pożyczkach społecznościowych

Na pewno masz wielu znajomych, którym bez problemu pożyczyłbyś kilkaset złotych, bo wiesz, że można im zaufać. Nawet jeśli nie oddadzą w umówionym terminie, to będzie to wynikało z braku pieniędzy, a nie chęci przywłaszczenia sobie Twojej gotówki i pieniądze otrzymasz później. Z pewnością znasz też kilka osób, którym nie pożyczyłbyś nawet 20 zł, bo wiesz, że nie są zbyt wiarygodne. Pytanie, jak odróżnić pierwszą grupę od drugiej w serwisach pożyczek społecznościowych? Dobre oceny w pożyczkach społecznościowych Serwisy pożyczek społecznościowych oczywiście starają się rozwiązać ten problem. Sposobem jest przede wszystkim system ocen wiarygodności pożyczkobiorcy, który pozwala ustalić, jak wiele osoba już pożyczyła w serwisie, jak długo w nim działa i czy nigdy nie było problemów z oddawaniem przez nią pieniędzy.

W przypadku pożyczania większych kwot, warto zachować ostrożność. Podobnie jak w serwisach aukcyjnych, tak i tutaj można trafić na manipulantów. Wystarczy pożyczyć kilka niewielkich kwot, a następnie je zwrócić, by licznik wskazywał wiele udanych transakcji i dobrych ocen. Z tego powodu warto zawsze dobrze prześwietlić pożyczkobiorcę. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, odpuść.

Znajdź inną ofertę, która będzie równie korzystna, a obarczona mniejszym ryzykiem. Jednocześnie pamiętaj, że Twoje pieniądze są dodatkowo chronione przez firmy windykacyjne współpracujące z serwisem. Nie jesteś zdany tylko na siebie. Prawdopodobnie większość transakcji zakończy się pomyślnie. Uda się też odzyskać pieniądze od większości nieuczciwych dłużników.

.