Ile kosztują pożyczki społecznościowe?

www.spafactory.pl

Pożyczki społecznościowe mają wiele zalet. Przede wszystkim dają szybki i łatwy dostęp do dodatkowych środków, nawet jeżeli aktualnie mamy już kredyt w banku albo niskie zarobki. Pożyczki społecznościowe bazują na wiarygodności budowanej w ramach portalu, a nie na badaniu zdolności kredytowej metodami stosowanymi przez banki.

To duża zaleta dla pożyczających. Innym plusem jest możliwość określenia, jak wysoki procent jesteśmy w stanie oddać. Inaczej niż w większości instytucji finansowych, w pożyczkach społecznościowych pożyczkobiorca sam określa oprocentowanie pożyczki.

Może też skorzystać z gotowej oferty inwestora. Odpowiedź na pytanie o to, jak oprocentowane są pożyczki społecznościowe nie może być jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, ile sam zaproponujesz lub jaką ofertę znajdziesz.

Prowizja dla portalu Do kosztów wzięcia pożyczki trzeba doliczyć również prowizję dla portalu, z którego chcesz skorzystać. Prowizje mogą być doliczane zarówno do kwoty pożyczki, jak i przy spłacie poszczególnych rat. Przed zgłoszeniem pożyczki, zapoznaj się dokładnie z tabelą opłat.

Ponadto opłaty mogą się zmieniać, zależnie od stażu użytkownika i liczby pozytywnych ocen. Większość serwisów faworyzuje pożyczkobiorców, którzy są stałymi użytkownikami portalu. Największą zniżkę otrzymasz wtedy, gdy będziesz zarówno inwestować, jak i brać pożyczki na tej samej stronie.

Z tego też powodu warto trzymać się jednego serwisu. Dzięki temu jesteś w stanie uzyskać korzystniejsze warunki niż w trakcie wykonywania tej samej ilości transakcji na kilku stronach.

.