Ile można zarobić na portalach social lending?

Szukasz ciekawego sposobu na zarobek i usłyszałeś o pożyczkach społecznościowych? Z pewnością jest to kierunek, który warto wziąć pod uwagę. Zarobki na pożyczkach społecznościowych mogą być całkiem pokaźne. Odpowiedni dobór pożyczkobiorców może przynieść zyski rzędu 25-30% brutto. To znacznie więcej niż na lokacie i w wielu funduszach inwestycyjnych! Zalet zarabiania na pożyczkach jest więcej. Jedną z ważniejszych jest to, że możesz inwestować niemal dowolne kwoty.

Wystarczy już 200-300 zł, żeby działać jako inwestor. Co więcej, możesz działać aktywnie i przeglądać aukcje zakładane przez potencjalnych pożyczkobiorców, jak i biernie – po złożeniu oferty czekasz na odzew ze strony osób zainteresowanych pożyczką. Plusy i minusy pożyczek społecznościowych Oczywiście pod uwagę trzeba brać też ryzyko straty. Pożyczkobiorcy nie są tak dobrze weryfikowani jak klienci banków. To oznacza, że zawsze można trafić na oszusta albo po prostu kogoś, kto sobie nie poradzi ze spłatą.

Około 90% pożyczek jest spłacanych terminowo, a z pozostałych 10% dużą część udaje się odzyskać. Ryzyko braku otrzymania wpłaty jest więc nieduże i można je zrównoważyć opłacalnym pożyczaniem. Nawet biorąc pod uwagę straty na nieuczciwych kontrahentach, aktywnie działając jesteś w stanie osiągnąć stopę zwrotu rzędu 15-17%. Minusem jest natomiast to, że trudno będzie znaleźć popyt na duże kwoty. Pożyczki społecznościowe są raczej miejscem dobrym dla niewielkich, domowych inwestorów.

.