Jak kupować obuwie dziecku?

https://eaglepolewear.pl/tank-top-pole-dance

Nie mamy większego problemu, aby kupić obuwie sami sobie. Wybieramy kilka par, które najbardziej nam się podobają, przymierzamy je po kolei, sprawdzamy jak leżą na nodze, czy nigdzie nie uciskają, a jeśli wszystko jest dobrze, to niejednokrotnie również sprawdzamy w lustrze jak się prezentują. Gorzej jest z wybieraniem odpowiedniego obuwia dla dziecka, a im ono jest mniejsze, im trudniej jest się z nim komunikować, tym ten wybór odpowiedniego obuwia jest trudniejszy.

Jak więc je wybierać, aby mieć pewność, że jest dobre dla naszego dziecka?

Dopasowanie rozmiaru

Przede wszystkim bardzo ważne będzie tutaj dopasowanie odpowiedniego rozmiaru takiego obuwia. Na szczęście wiele sklepów posiada odpowiednie miarki, na których stawiamy dziecko, a następnie przysuwamy do jego paluszków specjalny miernik, który wskaże nam, jaki rozmiar nóżki ma nasza pociecha. Na tej podstawie powinniśmy szukać dla niej obuwia w odpowiednim rozmiarze.

Dodatkowo kiedy wybraliśmy już bucik i go założyliśmy, warto nacisnąć na jego przód, aby spróbować wyczuć, gdzie nasze dziecko ma palce. Możemy także spróbować włożyć palec pomiędzy piętę dziecka a but. Ogólnie przyjmuje się, że jeśli palec wskazujący tam wejdzie, to obuwie jest dobre.

Jednak musimy tutaj pamiętać, że dziecko odruchowo może wówczas zgiąć paluszki, przez co jego stopa będzie krótsza niż faktycznie powinna być.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeżeli wybieramy obuwie dla małego dziecka, to powinniśmy wybierać wyższe modele, takie aby przytrzymywały piętę podczas chodzenia i nie dopuściły do jej uszkodzenia. Poza tym powinniśmy wybierać obuwie, które będzie miało twardą, ale jednocześnie elastyczną podeszwę, co również będzie miało wpływ na prawidłowe stawianie pierwszych kroków i zachowywanie odpowiedniej postawy.

Dobrze też, aby pierwsze buty naszego dziecka były zawiązywane, bo wówczas będziemy mogli odpowiednio dopasować je do nóżki, tak aby czasami nie zsuwały się podczas noszenia. Warto także popatrzeć, jak jest wyprofilowana wkładka w takim obuwiu, tak abyśmy mieli pewność, że będzie ona kształtowała stopę i nie będziemy musieli później zmagać się z płaskostopiem. Warto zobaczyć jakie mamy obuwie dla dziecka i na co zwracać uwagę podczas jego wybierania.

Może się wówczas okazać, że to jednak jest znacznie łatwiejsze niż myśleliśmy, a co się z tym wiąże, że wybór odpowiedniego obuwia jednak nie będzie aż tak ciężkim zadaniem, jak pierwotnie zakładaliśmy.