Jak oprocentowane są pożyczki społecznościowe?

www.klubdrivera.pl

Chcesz pożyczyć pieniądze w serwisie typu social lending? W takim razie zapewne zastanawiasz się, jak oprocentowane są takie pożyczki? Jeżeli masz problem ze znalezieniem jasne odpowiedzi… nic dziwnego. W większości portali tego typu samodzielnie może ustalić poziom oprocentowanie, a ostateczna cena zależy od decyzji inwestorów. Jest to o tyle wygodne, że zawsze możesz próbować pożyczyć jedynie na niski procent.

Warto przy tym pamiętać, że inwestorzy są skłonni pożyczać więcej i taniej osobom, które mają już pewną historię na danym portalu i dużo dobrych ocen. Innymi słowy: pierwsze pożyczki mogą być droższe i będzie je trudniej dostać. A im dłużej będziesz działać na portalu, tym szybciej dostaniesz niskooprocentowaną pożyczkę.

System aukcji pożyczkowych Uzyskanie możliwie korzystnej oferty umożliwia system aukcji. Podobnie jak w serwisach ze sprzedażą aukcyjną, możesz liczyć na kilku inwestorów, którzy przebijają swoje propozycje. Tyle że tutaj celem jest oczywiście niższe oprocentowanie.

Twoim pierwszym krokiem jest założenie aukcji. Sam ustalasz górną granicę oprocentowania, która Cię interesuje. Następnie zgłaszają się inwestorzy.

Każdy może podać własne warunki. Wygrywa ten, który zaproponuje najkorzystniejszą stawkę. Warto przy tym pamiętać o regularnym obserwowaniu aukcji.

Mogą się na niej pojawiać pytania od potencjalnych inwestorów. Szybkie i rzetelne odpowiedzi zwiększają szansę na pozyskanie inwestora, który zaproponuje dobre warunki.
.