Jak zadbać o dobrą opinię?

www.bg-consulting.pl

Nikt nie pożyczy Ci pieniędzy, jeśli będziesz niewiarygodny. To zrozumiałe. Sam też nie pożyczyłbyś gotówki komuś, kto nie wygląda na osobę godną zaufania.

W internecie niestety nie ma możliwości ocenienia innych ludzi na podstawie lat znajomości, więc trzeba opierać się na systemach ocen. To właśnie od nich zależy, czy w oczach innych osób staniesz się zaradnym życiowo i uczciwym kontrahentem czy panem spędzającym czas pod budką z piwem, który nigdy nie oddaje pożyczonego „piątaka”. A mówiąc bardziej na poważnie: musisz zadbać o jak najlepsze oceny, by zyskać zaufanie.

Wtedy pożyczanie społecznościowe będzie znacznie szybsze i tańsze. Wielu inwestorów chętnie wybierze wiarygodnego pożyczkobiorcę z niskim oprocentowaniem niż wysoki procent w zestawie z podejrzanym użytkownikiem. Scoring i weryfikacja Pytanie w jaki sposób zadbać o to, żeby mieć jak najlepsze wyniki w serwisach social lendingowych? Opcji jest kilka, a najlepiej wykorzystać je wszystkie, by zmaksymalizować szanse na dobry scoring.

Na pewno warto zacząć od pełnej weryfikacji. Przejdź wszystkie dostępne kroki. Jeżeli można dodać dokumenty potwierdzające zarobki – również to zrób.

Udostępnij swoje dane społecznościowe i potwierdź adres oraz dane osobowe. Co jeszcze można zrobić? Przede wszystkim aktywnie działać. Im więcej udanych transakcji za Tobą, tym większa wiarygodność.

Portale oceniają historię własnych użytkowników. Liczą się też opinie inwestorów. Zawsze oddawaj pieniądze na czas i odpowiadaj na pytania inwestorów, a Twój scoring będzie coraz lepszy.