Jesienny wypad nad morze

www.linuxwszkole.pl sprzedaj stare książki

Przyjęło się, że najlepsza pora na wyjazd nad morze to środek lata. Jest wówczas ciepło, można wchodzić do wody i spacerować po plaży w stroju kąpielowym – to prawda, jednak warto też pomyśleć o wyjeździe w tamte strony w inną porę roku.

Swoje zalety ma na przykład jesienny wypad na weekend. Oczywiście, w październiku czy w listopadzie nie można planować kąpieli w morzu, jednak nikt nie wyklucza długich i przyjemnych spacerów po plaży.

W tym okresie stężenie jodu w powietrzu okazuje się najwyższe, dlatego też powinni skorzystać z niego szczególnie ci, którzy narzekają na problemy z odpornością. Poza sezonem urlopowym można też liczyć na trochę luzu, gdyż na pewno nie będzie zbyt dużego napływu turystów.

Przechadzając się po plaży, można poszukać bursztynów. Wówczas również nie będzie zbyt dużej konkurencji i zbiory z pewnością okażą się dużo pokaźniejsze niż mogłyby być w okresie letnim.

Oczywiście, przyjeżdżając nad morze, obowiązkowo trzeba zjeść na obiad smażoną rybę, która tylko tam charakteryzuje się niebywałą świeżością i wyjątkowym smakiem. .