Modne buty uzupełniają strój

www.2jz-design.com

Są ludzie, którzy patrzą tylko na to, aby buty były wygodne i wytrzymałe. Oczywiście te kwestie są niezwykle ważne, bo przecież nie chcemy spacerować, zaciskając zęby z bólu spowodowanego obtartą piętą czy tworzącymi się odciskami. Jednak nie możemy zapominać o tym, że buty są również ważnym dodatkiem do naszego stroju. To oznacza, że musimy je dobierać w taki sposób, aby idealnie dopełniały ten strój, a jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, może się okazać, że to właśnie one staną się jego głównym atutem, który sprawi, że nasza stylizacja będzie niepowtarzalna.

Odpowiedni kolor

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że buty muszą mieć odpowiedni kolor. To oznacza, że jeśli mamy jasny garnitur, to też takie powinny być buty, jeśli jest ciemny garnitur, to i buty powinny być ciemne. Panie mają trochę więcej możliwości, bo zarówno wśród codziennych, jak i eleganckich butów, pojawia się wiele różnych kolorów. Tutaj trzeba zdecydować, czy chcemy, aby buty były utrzymane w tej samej kolorystyce co reszta stroju, czy może właśnie mają być tym najważniejszym dodatkiem.

Jeśli do czarnej sukienki założymy czerwone buty i dobierzemy czerwoną torebkę, może się okazać, że stylizacja przestanie być taka ponura i będzie przyciągała uwagę innych osób.

Ozdobne

Możemy wybrać proste buty, które nie będą posiadały żadnych ozdób. One świetnie sprawdzą się przy stylizacjach, w których inne elementy, jak sukienka czy torebka, będą bogato zdobione. Z drugiej strony możemy zdecydować się na zakup obuwia, które będzie posiadało eleganckie kokardki, klamry albo dodatkowe elementy, których zadaniem będzie przyciąganie wzroku. Wówczas powinniśmy dopilnować, aby reszta takiej stylizacji była delikatna, bo tylko wówczas całość będzie idealnie ze sobą zgrana, a buty nie zostaną w żaden sposób przytłoczone nadmiarem innych ozdób. Warto pamiętać, że za pomocą obuwia można całkowicie odmienić wygląd naszej stylizacji. Dlatego warto się zastanowić, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Jeśli mamy prostą sukienkę można zaszaleć z butami, jeśli sukienka jest mocno zdobiona, lepiej wybrać delikatne buty, które można powiedzieć, niczym nie będą się wyróżniały.

Czasami w stylizacji lepiej żeby było czegoś mniej niż za dużo.