Wycieczka do zoo

www.upksbula.pl stół do gry w piłkarzyki

W jesienne weekendy często zaczyna brakować pomysłów na to, jak spędzić wolne chwile w rodzinnym gronie. W cieplejsze, jesienne weekendy warto wybrać się w podróż do zoo. Taka wycieczka z pewnością bardzo spodoba się najmłodszym i będzie doskonałą okazją do wyrwania się z domu. W Polsce znajduje się kilka Ogrodów Zoologicznych, do których naprawdę warto się udać.

Jednym z nich jest zoo we Wrocławiu – najstarsza placówka tego typu w kraju. Ogród został otwarty w 1865 roku i do dziś funkcjonuje jako największe zoo w Polsce. We wrocławskim zoo można zwiedzać między innymi wybiegi dla niedźwiedzi brunatnych, wybiegi dla rysi i żbików, fokarium i Afrykarium. Na uwagę zasługuje także Nowe Zoo w Poznaniu.

W tym Ogrodzie Zoologicznym zwiedzający mogą zobaczyć wyjątkową słoniarnię i pawilon Zwierząt Nocnych. Ponadto, w tej placówce można także podziwiać drapieżne tygrysy syberyjskie. Niezapomniane chwile można także przeżyć w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, znajdującym się na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. W tej placówce można odnaleźć około 280 gatunków wyjątkowych zwierząt oraz zobaczyć Kotlinę Dinozaurów.