Wypróbuj pożyczki społecznościowe za darmo

Social lending to model udzielania pożyczek. Nie ma jednego portalu, w którym można dokonywać tego rodzaju transakcji. Jest kilka serwisów – zarówno zagranicznych, jak i polskich. Konkurencja zawsze działa na korzyść konsumenta, więc i w tym wypadku możesz liczyć na pewne profity wynikające z tego, że poszczególne serwisy chcą zdobyć Twoją uwagę. Plusem jest np. możliwość darmowego wzięcia pierwszej pożyczki w niektórych portalach.

O czym dokładnie mowa? Darmowa pierwsza pożyczka Niektóre serwisy social lendingowe pozwalają na wzięcie pierwszej pożyczki na znacznie korzystniejszych warunkach. W takim wypadku portal rezygnuje lub mocno zaniża własne prowizje. Niestety nadal będziesz musiał zwrócić „procent”, na który się zdecydowałeś. Pożyczka nie jest więc całkowicie darmowa. Jest po prostu tańsza. I może być mniej kosztowna niż w konkurencyjnych portalach.

Oczywiście żaden twórca serwisu nie jest dobrym samarytaninem – tania pożyczka zachęca Cię do wybrania konkretnego serwisu. Możesz pomyśleć, że w takim razie następnym razem skorzystasz z innego portalu, który daje podobną ofertę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tak zrobić, ale może się okazać, że dalsze korzystanie z tego samego serwisu jest bardziej opłacalne. Dlaczego? Ponieważ inwestorzy znacznie chętniej pożyczają środki osobom, które mają już na koncie spłacone pożyczki. To znaczy, że budując historię w jednym portalu, jesteś w stanie uzyskać pożyczkę szybciej i taniej niż korzystając za każdym razem z innego serwisu.
.